Dom i Ogród

Meble do salonu – kolory, które sprawdzą się w każdym wnętrzu

Meble do salonu - kolory, które sprawdzą się w każdym wnętrzu

Domowy salon, czyli jedno z najważniejszych miejsc w każdej aranżacji, to miejsce, które powinniśmy urządzić ze smakiem i poczuciem estetyki. We wnętrzu, w którym najczęściej będziemy odpoczywali oraz spędzali czas w gronie najbliższych, bardzo ważne jest odpowiednia kolorystyka. Możemy o nią zadbać zarówno poprzez odpowiednie ubarwienie ścian oraz meble, których kolorystyka jest ponadczasowa i sprawdza się w każdym salonie. W tym artykule zwrócimy uwagę na meble do salonu w kolorach, które świetnie wyglądają w każdym wnętrzu.

W domowym salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych oraz takich, które służą do przechowywania różnych przedmiotów, między innymi są to szafy lub komody. To meble, które z jednej strony pozwalają na zachowanie porządku w salonie, a z drugiej strony spełniają również ważne funkcje estetyczne. W wielu salonach możemy spotkać również zestawy stołów z krzesłami, które spełniają funkcje jadalniane. Każdy z nas zastanawia się jednak jest estetycznie połączyć kolory tych mebli ze sobą, żeby uzyskać przytulną i przestronną przestrzeń salonową, w której będziemy chcieli przebywać. Jak to osiągnąć?

Ponadczasowa biel i odcienie brązu

Jednym z modnych i uniwersalnych kolorów salonowych jest biel. Białe meble symbolizują niewinność oraz lekkość. To kolor, który korzystnie wpływa na przytulność salonu i zdecydowanie korzystnie wpływa na jakość codziennego relaksu domowników. Białe meble są bardzo uniwersalne, ponieważ pasują do każdej aranżacji. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach oraz tych eleganckich. Białe meble rozświetlają wnętrze salonu, dzięki czemu optycznie się powiększy. Biel jest również bardzo wdzięczna aranżacyjnie, dlatego można postawić na bardzo kreatywne dodatnich.

Alternatywną do białych mebli mogą być delikatne odcienie brązu. Jasny brąz to kolor, który doskonale sprawdza się w domowym salonie, zarówno w przypadku stołu oraz komody lub szafy. Brąz również świetnie komponuje się z bielą, dlatego zestawy takich mebli bardzo często można spotkać w salonie. Wybór mebli może okazać się kluczowy również pod kątem malowania ścian. Do białych i jasnych brązowych mebli z łatwością dobierzemy kolorystykę ścian, ponieważ meble w tych kolorach delikatnie komponują się w każdą aranżację.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do salonu?

W domowym salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych. Do najpopularniejszych oczywiście należy narożnik, sofa lub fotele. Pod kątem kolorystyki bardzo uniwersalne mogą być meble w jasnych odcieniach szarości. To uniwersalny kolor, który w przypadku mebli wypoczynkowych doskonale sprawdza się w salonie. Od wielu lat szare narożniki i fotele należą do najpopularniejszych trendów aranżacyjnych w wielu wnętrzach, zwłaszcza w tych nowoczesnych lub minimalistycznych.

Wspomniane kolory takie jak biel, jasne odcienie brązu i szarości to podstawowe kolory, na które warto postawić w domowym salonie. Dzięki ich uniwersalności nie ryzykujemy tym, że nie sprawdza się w danym wnętrzu, ponieważ są bardzo wydajne aranżacyjnie. W bardziej odważnych wnętrzach można postawić między innymi na ciemną, butelkową zieleń lub odcienie czerwieni, jednak to rozwiązanie do konkretnych wnętrz. Z wyborem kolorystyki mebli musimy być ostrożni, ponieważ od odpowiedniego sposobu aranżacji domowego salonu będzie zależała jakość naszego relaksu oraz nasze codzienne samopoczucie. Wybierzmy neutralne i uniwersalne meble, których kolory nie zaburzają harmonii tego wnętrza.

Similar Posts