Dom i Ogród

Urządzasz salon? Nie zapomnij o ścianach!

Urządzasz salon? Nie zapomnij o ścianach!

Urządzając mieszkanie musimy zaplanować nie tylko rozstawienie mebli czy wybrać dodatki. Zaprojektowanie przestrzeni w taki sposób, aby była jednocześnie funkcjonalna i ładna to o wiele więcej. Wśród wszystkich zasłon, poduszek, wazoników bardzo często zapominamy o… ścianach.

Często szukamy mebli czy dywanów nadających wnętrzu odpowiedniego klimatu, a później okazuje się, że pomalowane jednolicie ściany nie komponują się z resztą wystroju. Dlatego już na początku planowania pomieszczenia warto zastanowić się, czy nie warto wyróżnić choć jednej ze ścian, aby wnętrze stało się wyjątkowe i bardziej „nasze”.

W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy ciekawego rozwiązania, aby ściany naszego domu nie były nudne. Dawniej modne były makatki lub dywany wieszane na ścianach, i oczywiście przeróżne obrazy. Dziś moda się zmieniła. Obrazy są jak najbardziej ponadczasowe. Zarówno te nowoczesne, jak i starsze płótna zawsze znajdą swoich zwolenników. Zdecydowanie częściej spotyka się jednak zamiast nich ramki ze zdjęciami lub plakaty bądź naklejki ścienne z różnymi hasłami. Dzięki takim naklejkom lub plakatom możemy pokazać co jest dla nas ważne lub jakie mamy usposobienie.

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli nam uniknąć nudnych ścian, jest wyłożenie jednej z nich tapetą. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się tapety we wzory geometryczne, najczęściej w dwóch kontrastujących kolorach. Połączenie białych i czarnych zygzaków lub musztardowych i turkusowych trójkątów może z powodzeniem uatrakcyjnić nasz salon. Jest to również stosunkowo niedrogie rozwiązanie.

Dla osób z zasobniejszym portfelem dobrym wyborem może okazać się wyłożenie jednej ze ścian, lub jej fragmentu, kamieniem dekoracyjnym. Gipsowe płytki imitujące piaskowiec lub cegły wyglądają bardzo elegancko. Niestety ich wadą jest trudność w utrzymaniu czystości. W ich zakamarkach może zbierać się nieestetyczny, czasami trudny do usunięcia kurz i brud. Gips jest także nietrwały i kruchy. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie w domu, gdzie przebywają zwierzęta czy małe dzieci.

Najlepszym kompromisem pomiędzy dwoma poprzednimi pomysłami zdaje się być fototapeta. Obecnie dostępnych jest nieskończenie wiele wzorów, jakie możemy umieścić na naszych ścianach. Począwszy od wzorów geometrycznych, poprzez imitacje dzieł sztuki, aż po różnego rodzaju krajobrazy. Wystarczy zamówić wybrany wzór fototapety w odpowiedniej wielkości i przykleić go jak zwykłą tapetę zgodnie z instrukcją i już naszą ścianę zdobi fototapeta przedstawiająca wymarzony obraz.

Jeśli szukasz fototapety dobrej jakości w świetnej cenie to odwiedź sklep: https://fototapeta.com.pl/

Similar Posts