Nieruchomości

Czy każdy deweloper oferuje wykończenie pod klucz?

Czy każdy deweloper oferuje wykończenie pod klucz?

Coraz więcej Polaków interesuje się wykończeniem nowych mieszkań pod klucz. Ta oferta bardzo popularna w USA czy w zachodniej Europie u nas przez długi czas cieszyła się małym powodzeniem. Teraz decydujemy się na nią coraz częściej!

Nadal większość nowych mieszkań w Polsce deweloper sprzedaje w tak zwanym stanie deweloperskim. Tego typu lokale nie są jeszcze w pełni wykończone, dlatego też konieczne jest ich właściwe przygotowanie przed przeprowadzką. Wymagane są między innymi kładzenie podłóg, malowanie ścian, kompleksowe wykończenie łazienki. Jest jednak alternatywa – to wykończenie mieszkania pod klucz.

Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?

Z kolei standard pod klucz eliminuje konieczność samodzielnego wykańczania wnętrz lub korzystania z usług ekipy. Wtedy to pracownicy współpracujący z deweloperem odpowiedzialni są za właściwe wykonanie prac wykończeniowych. Jednym zadaniem klienta jest wybranie interesujących go materiałów z katalogu!

W ramach wykończenia pod klucz wykonuje się poniższe prace:

  • malowanie sufitów
  • malowanie ścian
  • kładzenie podłóg – panele, płytki
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki – płytki, ceramika, armatura

Dodatkowo, deweloper może też zaproponować klientom dodatkowe usługi wykończeniowe, na przykład w ramach wykonania kuchni na wymiar, montażu osłon okiennych, montażu artykułów oświetleniowych.

Deweloperzy najczęściej oferują swoim klientom możliwość wyboru jednego z kilku pakietów wykończeniowych, które różnią się pomiędzy sobą kosztami. Te rozpoczynają się od około 500-600 złotych za jeden metr kwadratowy mieszkania. Więcej na https://ronson.pl/wykonczenia/.

Czy wykończenie pod klucz możliwe jest u każdego dewelopera?

Aktualnie coraz więcej deweloperów oferuje swoim klientom możliwość wykończenia mieszkania pod klucz. Nie oznacza to jednak, że każdy deweloper ma dla swoich kupujących taką właśnie propozycję. Dokładne informacje o tym, czy deweloper świadczy usługi wykończeniowe w tym właśnie zakresie można sprawdzić na stronach internetowych i w prospektach informatycznych.

Similar Posts