Nieruchomości

Mieszkania na rynku pierwotnym w Szczecinie –jak wygląda sytuacja?

Mieszkania na rynku pierwotnym w Szczecinie –jak wygląda sytuacja?

Ceny mieszkań w Polsce systematycznie rosną, ale pomimo tego chętnych na zakup nie brakuje. To jeden z trendów wyraźnie widocznych na krajowym rynku nieruchomości – Szczecin pod tym względem nie stanowi wyjątku.

Szczecin – miasto z potencjałem

Szczecin nie jest przodującym rynkiem mieszkaniowym w kraju jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań. Jednakże w przeciągu ostatnich lat wiele się tutaj zmieniło, co przekłada się na zwiększoną liczbę nowych mieszkań i poprawę ich jakości. Niejeden deweloper w Szczecinie podkreśla, że jest to miasto odznaczające się ogromnym potencjałem inwestycyjnym, a największymi jego atutami są atrakcyjna lokalizacja (nad Odrą i jeziorem Dąbie) i dobrze rozbudowana sieć komunikacyjna.

Mniejsze mieszkania w cenie

Ceny nowych mieszkań sprzedawanych przez dewelopera w Szczecinie utrzymują się – w porównaniu do cen obowiązujących w wymienionych powyżej miastach – na średnim poziomie. Przykładowo za kawalerkę trzeba tu zapłacić przeciętnie ok. 200 tys. zł, a za mieszkanie dwupokojowe ok. 260 tys. zł. Najbardziej poszukiwane są lokale dwupokojowe i trzypokojowe – ich udział w rynku sprzedaży wynosi aż 71 proc. Każdy deweloper w Szczecinie uważnie śledzący trendy na rynku pierwotnych mieszkań w stolicy  województwa zachodniopomorskiego wie doskonale, że włączenie właśnie takich mieszkań do oferty oznacza czysty zysk.

Mieszkania na wynajem

Ronson Development, deweloper w Szczecinie realizujący liczne przedsięwzięcia z zakresu nieruchomości mieszkalnych, zwraca uwagę na to, że podobnie jak w innych dużych miastach w kraju, tak i w Szczecinie rośnie zainteresowanie mieszkaniami na wynajem. Coraz więcej osób decyduje się na zakup lokalu z myślą o wynajmowaniu go, np. turystom licznie odwiedzającym Pomorze głównie w sezonie wakacyjnym czy pracownikom różnych firm. Z punktu widzenia najemców mniejsze mieszkania są bardziej atrakcyjne z uwagi na niższe koszty eksploatacji. Średni koszt wynajmu kawalerki w Szczecinie wynosi ok. 1300 zł, a za wynajęcie mieszkania trzypokojowego trzeba przeciętnie zapłacić ok. 2600 zł.

Similar Posts