Nieruchomości

Projekty domów stodoła

Projekty domów stodoła

Dobry projekt domu łączy estetykę z funkcjonalnością. Architekci stoją przed koniecznością zestawienia estetyki, która wpisze się w gusta klientów z możliwościami finansowymi potencjalnych klientów i ograniczeniami, jakie stawiają różne działki pod zabudowę. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się projekty domów stodoła.

Dom typu stodoła, jak wygląda?

Najprościej mówiąc, dom typu stodoła to budynek na bazie prostokąta. Szkielet domu nie jest wymyślny, najczęściej są to domki parterowe, natomiast domy piętrowe są pozbawione nietypowych geometrycznych rozwiązań.

Konstrukcja domu typu stodoła jest prosta i wysmakowana. Chociaż nieskomplikowana budowa nie kojarzy się z imponującymi dziełami architektury, to mało kto przechodzi obok pięknie wykonanych domów typu stodoła obojętnie. Nowoczesne budownictwo i wyjątkowe projekty domów w typie stodoły doskonale wpasują się w gusta nawet najbardziej wymagających inwestorów. Budynki na podstawie bryły są zaskakująco lekkie i przytulne, niepozbawione oryginalnych rozwiązań.

Projekty domów stodoła: dopasowane do indywidualnych potrzeb

Mimo pozornie prostej konstrukcji domy typu stodoła pozwalają na wszelką aranżację wnętrza. Jak udowadniają rozmaite projekty domów stodoła, każdy budynek może wyróżniać się na tle innych, a do tego mocno trzymać się klasycznego stylu i wysokiej estetyki.

Najlepszy projekt domu to ten, który jest maksymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora. Z tego względu oferta projektów budynków mieszkalnych typu stodoła jest tak szeroka. Co ciekawe, patrząc na gotowe projekty bardzo trudno skojarzyć je ze stodołą, od której prostokątnych kształtów wzięto charakterystyczną nazwę dla tego typu budynków.

Niewątpliwą zaletą domów typu stodoła jest możliwość zagospodarowania dużej przestrzeni wewnątrz. To świetne rozwiązanie dla dużych rodzin oraz dla osób chcących mieć dla siebie gabinet do pracy, czy osobną garderobę. W dodatku dom typu stodoła utrzymany jest w duchu oszczędności i ekologii. Wszystko przez wyjątkowe walory energetyczne budynku. Domy typu stodoła są tańsze nie tylko w utrzymaniu, ale również na etapie budowy.

Wysoka estetyka nowoczesnych domów typu stodoła

Toporne, ponure budynki mieszkalne należą do przeszłości. Nowoczesne projekty domów typu stodoła pokazują, że nawet duży dom może prezentować się “zgrabnie” i elegancko.

Najczęściej domy typu stodoła sprawdzają się na działkach o ograniczonej przestrzeni. Wąska, pozornie nieciekawa działka jest trudna do zaaranżowania i jak się okazuje, właśnie domy typu stodoła stanowią rozwiązanie doskonałe. Projekty domów stodoła jasno pokazują, że wizualnie proste budynki doskonale komponują się z małymi działkami, umożliwiając dodatkowo aranżację pozostałego pasma zieleni. Efekt przedstawia się stylowo, elegancko, a działka ostatecznie wydaje się większa niż w rzeczywistości.

Bez wątpienia projekty domów typu stodoła są odpowiedzią na potrzeby inwestorów, którzy cenią sobie przestrzeń do życia i oczekują od domu spełnienia oczekiwań dotyczących sfery praktycznej i estetycznej.

Similar Posts