Nieruchomości

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób. Aby spełniło się ono bez żadnych kłopotów, przed zakupem lokalu warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Proces zakupu mieszkania bywa czasochłonny i bardzo stresujący. Wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Wiąże się nie tylko z poszukiwaniem idealnego lokalu, ale często też wnioskowaniem o kredyt na sfinansowanie zakupu. Na co konkretnie zwrócić uwagę, kupując wymarzone mieszkanie?

Wielkość mieszkania

Podstawowym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć przed zakupem lokalu, jest to, jak dużego mieszkania potrzebujesz. Powierzchnię lokum należy dostosować do potrzeb bieżących, ale również zwrócić uwagę na dalszą perspektywę. Teraz interesuje Cię niewielki lokal dla singla lub pary, ale może już za kilka lat kawalerka okaże się zbyt mała i zaczną interesować Cię dużo większe, rodzinne, nowe mieszkania? Wrocław https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-wroclaw jest miastem, w którym z łatwością znajdziesz lokale dopasowane do różnych potrzeb, ale może warto zastanowić się nad metrażem lokum już na samym początku?

Środki finansowe

Kolejnym ważnym aspektem są kwestie finansowe. Weź pod uwagę, jakimi środkami pieniężnymi dysponujesz, a jeśli chcesz wspomóc się kredytem, na jak wysokie dofinansowanie możesz liczyć. Najlepiej już na samym początku poszukiwań mieszkania umów się z doradcą finansową, który przedstawi Ci dostępne oferty finansowania nabycia lokalu oraz wyliczy zdolność kredytową. Wskazanie kwoty, którą realnie dysponujesz, jest niezwykle istotne. Kwestię tę należy poruszyć już na samym początku drogi, czynnik ten może bowiem ograniczać pole działania. Jeśli nie stać Cię na nowe mieszkania, które oferują deweloperzy (Poznań i okolice, a także inne duże miasta Polski), możesz sprawdzić propozycje lokali z rynku wtórnego, które często okazują się nieco tańsze.

Planując budżet, weź też pod uwagę koszty dodatkowe. Twoje wydatki to bowiem nie tylko sam zakup lokum, ale również opłaty (np. podatek od czynności cywilno-prawnych, taksa notarialna, opłaty sądowe, czasem też prowizja pośrednika). Ponadto musisz mieć także środki potrzebne do wykończenia lokalu.

Profesjonalne serwisy ogłoszeniowe

Jeśli już wiesz, jakiego rodzaju i w jakiej cenie mieszkania potrzebujesz, rozpocznij poszukiwania. Najłatwiej przejrzeć oferty profesjonalnych serwisów internetowych z ogłoszeniami. Zawierają one dużą bazę aktualnych propozycji sprzedaży mieszkań oraz domów o dowolnej wielkości, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Dzięki wyszukiwarkom możesz w łatwy sposób określić wymagania dotyczące wymarzonego lokum. Takie wskazanie wytycznych wyeliminuje od razu oferty mieszkań za małych, zbyt drogich lub za bardzo oddalonych od centrum miasta.

Przeglądając ogłoszenia, zwrócić uwagę na zdjęcia. Profesjonalne biura nieruchomości albo deweloperzy umieszczają wiele wyraźnych zdjęć, które pozwalają na wygodne obejrzenie nieruchomości, zanim zdecydujesz się na osobistą wizytę. Brak bądź mała liczba zdjęć, a także fotografie mało wyraźne powinny dać Ci do myślenia.

Similar Posts