Nieruchomości

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to jeden z kończących etapów zakupu własnego mieszkania, który ma na celu sprawdzenie czy nasze mieszkanie jest stworzone według obowiązujących zasad budowlanych, a poszczególne jego elementy są zgodne z tym, co zostało zapisane w umowie deweloperskiej.

Odbiór mieszkania – samodzielnie czy z wyspecjalizowaną firmą?

Odbiór mieszkania możemy zrealizować na własną rękę lub wynająć profesjonalną firmę, która realizuje odbiór mieszkania w Warszawie, Poznaniu czy innych polskich miastach. 

Choć zrobienie tego na własną rękę wydaje się wygodniejszą i mniej kosztowną opcją, to odbiór mieszkania jest dość złożoną kwestią, która wymaga solidnego przygotowania i  podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa.

Jeżeli jesteśmy nowicjuszami w tej kwestii, możemy pominąć kluczowe kwestie i później mieć trudności z wyegzekwowaniem napraw niezauważonych wcześniej usterek ze strony dewelopera.  

Co więcej, odbiór długo wyczekiwanego mieszkania może być dla nas stresującą i emocjonującą sytuacją. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie obiektywnego doradcę z głęboką wiedzą z budownictwa, więc skorzystanie z usług firmy zajmującej się odbiorem mieszkań jest najbezpieczniejszą i najrozsądniejszą decyzją. 

Jak przygotować się do odbioru technicznego mieszkania?

Wybór firmy zajmującej się odbiorem mieszkań

W celu wybrania najlepszej firmy zajmującej się odbiorem mieszkań można na przykład wpisać w wyszukiwarkę internetową “profesjonalny odbiór mieszkania Poznań” i sprawdzić, jakie mamy opcje i który z fachowców najbardziej nam odpowiada. 

Jeżeli nasi najbliżsi nie mogą polecić nam nikogo sprawdzonego, warto opierać się na opiniach poprzednich klientów znalezionych w Internecie. Jeżeli większość z nich będzie pozytywna, możemy mieć pewność, że wybrana firma spełni nasze oczekiwania i proces odbioru mieszkania przejdziemy bezstresowo i bezproblemowo. 

Umówienie się na odbiór

Po wyborze firmy zajmującej się odbiorem mieszkania w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie, powinniśmy umówić się na spotkanie z deweloperem. Warto jednak pamiętać, że najlepiej ustawić spotkanie w środku dnia, abyśmy mogli sprawdzać mieszkanie korzystając z naturalnego światła. 

Przed spotkaniem musimy również zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, który umożliwi nam skrupulatną weryfikację mieszkania, taki jak poziomica, kątownik, latarka czy miara. Jednakże, korzystając z usług profesjonalnej firmy zajmującej się odbiorem mieszkań, nie powinniśmy się o to martwić, gdyż to właśnie fachowiec powinien zadbać o wzięcie tych narzędzi. 

Podsumowując, odbiór techniczny mieszkania to ważne spotkanie, na którym porównuje się stan końcowy mieszkania ze stanem, który deweloper zobowiązał się do dostarczenia w umowie deweloperskiej. 

Wiąże się on ze sprawdzeniem wielu kwestii, więc warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się odbiorem mieszkań w Warszawie lub innym mieście. Wtedy możemy być spokojni, że nie pominęliśmy żadnej usterki i że stan techniczny mieszkania jest wystarczający.

Similar Posts