Dom i Ogród

Odstraszacze ptaków – sposób na pozbycie się ptactwa z ogrodu i balkonu

Odstraszacze ptaków - sposób na pozbycie się ptactwa z ogrodu i balkonu

Ptactwo, które żeruje na ogrodowych roślinach czy przesiaduje na balkonowych balustradach, zanieczyszczając posadzkę, to dosyć poważny problem. Gdy ptaki zadomowią się w jednym miejscu, to bardzo trudno jest się ich pozbyć. Co zrobić, aby ptaki nie przylatywały do ogrodu czy na balkon? W wielu sklepach dostępne są odstraszacze ptaków, które raz na zawsze pomogą uporać się z problem.

Odstraszacze ptaków – co to takiego?

Odstraszacze ptaków to sztuczne kruki, których zadaniem jest wystraszenie ptactwa. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie. Podkreślają nie tylko dosyć dużą skuteczność sztucznych kruków, które są bardzo podobne do żywych ptaków, lecz także zwracają uwagę na stosunkowo przystępną ceną odstraszaczy. Warto zwrócić także uwagę na łatwy sposób montażu – sztuczne ptaki można zamontować niemal w każdym miejscu.

Ile kosztują odstraszacze ptaków?

Cena odstraszaczy nie jest nazbyt wygórowana. Jeden plastikowy kruk w kolorze czarnym, to wydatek zamykający się w granicach kilkunastu złotych. Cena jest na tyle przystępna, że na taki zakup będzie sobie mógł pozwolić niemal każdy. Im większa ilość kruków w zamówieniu, tym pojedyncza sztuka będzie tańsza. Najbardziej opłacalne są zestawy składające się z kilku kruków.

Odstraszacze ptaków znajdziesz pod linkiem -> https://shoperly.pl/pl/odstraszacze-ptakow-411/

Ile odstraszaczy trzeba kupić, by pozbyć się ptactwa?

Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości powierzchni, na której żeruje ptactwo. Jeżeli problem dotyczy wyłącznie balkonu znajdującego się w bloku, to pomóc może już jeden kruk. Ważne jednak, aby był on umieszczony w widocznym miejscu. W przypadku, gdy sprawa dotyczy ogrodu, to warto zainwestować w kilka odstraszaczy ptaków. Odstraszacze ptaków sprzedawane są często w zestawach, w których można znaleźć kilka sztuk sztucznych ptaków.

Gdzie można zamontować odstraszacze ptaków?

Sztuczny kruk jest niezwykle praktyczny. Co ważne, bardzo łatwo jest go zamontować praktycznie na każdej powierzchni. Można go zawiesić na balkonowym sznurku przeznaczonym do suszenia prania lub przymocować do balkonowej balustrady. Montaż jest na tyle prosty, że bez trudu umieścisz odstraszacze ptaków również w ogrodzie.

Czy sztuczne kruki są odporne na warunki atmosferyczne?

Odstraszacze ptaków w postaci sztucznych kruków cechują się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na trudne i zmienne warunki atmosferyczne. Zostały wykonane z mocnego plastiku, któremu niestraszne są opady śniegu czy deszczu. Kruki z plastiku to inwestycja na kilka lat. Skutecznie będą odstraszały ptaki, zarówno z ogrodu, jak i z balkonu. Jeżeli masz już dość ciągłych wizyt nieproszonych gości i codziennie musisz sprzątać balkon z ptasich odchodów, to najwyższa pora, aby sięgnąć po sprawdzony sposób na odstraszenie ptaków! Inne sposoby na pozbycie się ptactwa, to między innymi odstraszacze emitujące określone dźwięki, których boją się na przykład gołębie, jednak rozwiązanie to jest o wiele droższe niż plastikowy czarny kruk do złudzenia przypominający żywe zwierzę.

Similar Posts