Dom i Ogród

Remontujemy łazienkę – o czym warto wiedzieć?

Remontujemy łazienkę – o czym warto wiedzieć?

Łazienka to miejsce, które pełni zazwyczaj kilka funkcji – jest miejscem zapewniającym dbanie o higienę, czasem bywa pralnią, innym razem zaś zamienia się w strefę relaksu. Urządzenie wymarzonej przestrzeni może być dziecinnie proste, jeśli będziemy trzymać się kilku fundamentalnych zasad. Zobacz, co zrobić, aby móc cieszyć się upragnioną łazienką.

Organizacja łazienki podstawą sukcesu

Duża łazienka – duży kłopot, mała łazienka – jeszcze większy! Niestety w przypadku aranżacji łazienki rozmiar ma naprawdę spore znaczenie. O ile w przypadku sporej powierzchni nie musimy stawać przed najtrudniejszym dylematem: stawiać na wygodne wanny, czy funkcjonalne kabiny prysznicowe, to w sytuacji niedużego pomieszczenia w bloku, wybór ten bywa kluczowy. Zanim jeszcze wybierzemy konkretne artykuły sanitarne, które najlepiej będą odzwierciedlały nasz styl i preferencje, konieczne jest ich dokładne rozplanowanie. Optymalnie, gdy wszystkie elementy ulokowane są na obrzeżach pomieszczenia, co znacznie ułatwi dostęp podczas codziennej krzątaniny.

W przypadku, gdy nasza łazienka mieści się na zaledwie kilku metrach kwadratowych lub zależy nam na nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, doskonałym rozwiązaniem będą elementy do zabudowy. Dzięki temu, że w dużej mierze znajdują się one pod płytkami lub ścianami kartonowo-gipsowymi, umożliwiają maksymalne oszczędzenie dostępnego miejsca. W takich przypadkach dobrym pomysłem bywa też zastąpienie klasycznych wanien i brodzików, przez nowatorskie, szklane kabiny prysznicowe, które składają się wyłącznie z szyby zabezpieczającej przed rozlewaniem wody oraz płytek. Tego typu rozwiązanie to nie tylko aranżacyjny majstersztyk, ale przede wszystkim doskonały sposób na spektakularną metamorfozę wnętrza.

Łazienkowe patenty

Osoby, którym zależy na optycznym powiększeniu łazienki, powinny zaprzyjaźnić się z lustrami. Dzięki nim można w łatwy sposób rozjaśnić przestrzeń, dzięki czemu wygląda nieco okazalej. Jeśli szczególnie upodobaliśmy sobie jakiś styl aranżacji wnętrz, musimy pamiętać, aby dostosować go do panujących w naszej przestrzeni warunków. Strojny, pełen eleganckich, ciemnych barw styl glamour najlepiej sprawdzi się w przestronnym pomieszczeniu, w którym nie braknie miejsca na ornamenty i zabawy detalami. Natomiast aby z powodzeniem wykonać realizację utrzymaną w duchu Skandynawii, konieczne będzie sięgnięcie po typowe dla nurtu barwy i materiały. Drewniane płytki na posadzce lub ścianach otaczających wanny i kabiny prysznicowe, to idealny sposób na ocieplenie wnętrza, które dzięki temu patentowi wydaje się znacznie bardziej przytulne.

Similar Posts