Porady

Aranżacja funkcjonalnej łazienki według sklepu www.lazienkiabc.pl

funkcjonalne wyposażenie łazienki

Urządzenie łazienki, nawet dla projektanta wnętrz, który zajmuje się tym zawodowo często jest nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj bowiem na niewielkiej przestrzeni muszą zmieścić się podstawowe elementy łazienkowego wyposażenia. Poza tym wszystko powinno być jak najbardziej ergonomiczne, a także i estetyczne. Łazienka jest bowiem tym pomieszczeniem w domu, które z biegiem lat zyskuje na randze. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrać dane produkty, by łazienka była pomieszczeniem funkcjonalnym – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wanna czy kabina prysznicowa?

Podczas aranżacji łazienki trzeba podjąć wiele decyzji. Jedną z ważniejszych z pewnością jest ta dotycząca wyboru kabiny prysznicowej lub wanny. Wybór zazwyczaj determinowany jest ilością miejsca. Jak powszechnie wiadomo kabiny prysznicowe zajmują go mniej. Nie jest to zresztą ich jedyna zaleta. Dzięki kabinom można szybko skorzystać z natrysku przed wyjściem do pracy czy szkoły. Warto wspomnieć również o tym, że użytkując kabinę można znacznie zmniejszyć zużycie wody, co przekłada się oczywiście na niższe rachunki. Sam wybór kabiny prysznicowej, pomimo że na pozór zdaje się zadaniem prostym, nie do końca taki jest.

Na rynku znajduje się wiele modeli kabin prysznicowych. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko rozmiarem czy kształtem, ale także i parametrami technicznymi. Te, które są godnymi polecenia, zostały wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego. Poza tym kabina powinna być wyposażona w dobry, trwały system jezdny. Dobrze, jeśli posiada specjalną powłokę ochronną, dzięki której czyszczenie jej jest dużo łatwiejsze. Dobre i sprawdzone modele kabin prysznicowych znajdują się w sklepie internetowym www.lazienkiabc.pl. To zresztą tam markowe kabiny Radaway, New Trendy, Koło, Sanplast – znajdują się w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. W sklepie dostępne są nie tylko klasyczne kabiny prysznicowe z chromowanymi profilami, ale także i tzw. czarne kabiny czy złote, które są prawdziwym hitem ostatnich sezonów.

funkcjonalna łazienka

Luksusowa, wygodna wanna!

Wciąż jest wiele osób, które nie są w stanie wyobrazić sobie łazienki bez wanny. To bowiem właśnie dzięki niej można się odprężyć, zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Wiele osób decyduje się na zakup wanny także ze względów estetycznych, po prostu bardziej pasuje do danej aranżacji. Tak samo jednak jak w przypadku kabin prysznicowych, podczas wyboru należy kierować się nie tylko względami wizualnymi czy niską ceną, ale przede wszystkim parametrami technicznymi.

Obecnie wanny zazwyczaj wykonane są z akrylu. Jednak często te “no name” produkowane są z akrylu słabej jakości, który nawet po krótkim czasie użytkowania może zacząć żółknąć i wyglądać mało estetycznie. Z tego względu warto jest wybierać wanny markowe, takich firm jak Besco, Koło, Cersanit. Modele te są polecane przez ekspertów i chętnie wybierane przez klientów indywidualnych i projektantów wnętrz.

Similar Posts