Dom i Ogród

Meble na wymiar nie tylko do małego mieszkania

Meble na wymiar nie tylko do małego mieszkania

Meble na wymiar kojarzą się głównie z niewielkimi albo nieustawnymi pomieszczeniami. Tymczasem to świetne rozwiązanie także do większych przestrzeni. Projekt na miarę jest gwarantem oryginalności i indywidualności mieszkania, ale przede wszystkim zachwyca praktycznością. Poznaj wszystkie zalety mebli na zamówienie.

Po pierwsze: dostajesz to, czego chcesz

Wybierając projekt, który został stworzony wyłącznie dla ciebie, zyskujesz pewność, że twoje mieszkanie jest absolutnie unikatowe i spersonalizowane. Okazała przestrzeń, do której z większą łatwością dopasujesz gotowy sprzęt ze sklepu, zapewne będzie prezentować się spektakularnie, ale… No właśnie! Przecież marzysz o oryginalnym wnętrzu, które będzie odzwierciedleniem twojej wizji. Gdy wybierasz meble na miarę, nie ma miejsca na kompromisy – ograniczyć cię może wyłącznie twoja własna wyobraźnia. A do tego wszystko będzie stuprocentowo funkcjonalne.

Po drugie: innowacyjne rozwiązania

Spersonalizowany koncept to multum możliwości na niebanalne zagospodarowanie lokalu. Ogromne pomieszczenie – wbrew pozorom – to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Obejmujesz wzrokiem przestrzeń i zastanawiasz się, jakie sprzęty wpasują się w nią idealnie – nie przytłoczą jej swoim ciężarem albo nie zginą w wielkim metrażu. Meble projektowane na wymiar mają pewną przewagę nad tymi standardowymi – perfekcyjnie wpasują się w każdą długość oraz kształt pomieszczenia. To znakomity pomysł na zagospodarowanie kłopotliwej wnęki albo kąta między dwoma ścianami (innego niż prosty).

Jeżeli dekorowane wnętrze jest zbyt obszerne, indywidualny projekt pozwoli na praktyczne podzielenie go na kilka mniejszych części. Takie rozwiązanie będzie szczególnie istotne, jeżeli jesteś zmuszony dzielić z kimś przestrzeń, a marzysz o cichym kącie tylko dla siebie. Za ściankę działową z powodzeniem posłuży półka sięgająca do samego sufitu albo… szafa. Ta ostatnia to interesujący pomysł na rozdzielenie na przykład zbyt dużej sypialni. Mebel stojący w centrum pokoju (zamiast tradycyjnie przy ścianie) sprawi, że twoje miejsce do spania nabierze bardziej kameralnej i przytulnej atmosfery. Natomiast drugą część pokoju możesz przemienić w klimatyczną garderobę.

Rozwiązanie to warto wykorzystać także w rozgraniczeniu przestrzeni kuchennej na strefę do przygotowania posiłków oraz jadalnię.

Po trzecie: unikalny pragmatyzm

Być może indywidualny projekt mebli kojarzy ci się z przesadną fanaberią. Niesłusznie, ponieważ spersonalizowane meble spełnią wymagania każdego użytkownika – zarówno tego, który kocha minimalizm, jak i tego, który kocha styl glamour. Ponadto, dzięki aranżacjom na miarę, zyskujesz dodatkowe miejsce do wykorzystania, o którym być może nawet byś nie pomyślał. Decydując się na unikalne rozwiązania, warto skupić się na takich przestrzeniach, jak na przykład obszary pod samym sufitem lub tuż przy podłodze. Mogą one posłużyć na przykład jako schowki na pościel czy nieużywane obuwie.

Po czwarte: spójna estetyka

Dzięki meblom na wymiar, które zostaną zaprojektowane wyłącznie z myślą o tobie, pozbywasz się problemów aranżacyjnych w przyszłości. W każdym momencie możesz zdecydować się na zamówienie dodatkowych elementów bez konieczności spędzania długich godzin na kłopotliwym dopasowywaniu nowych sprzętów do starych. Pokaźna przestrzeń to najlepszy przykład tego, jak bardzo czasochłonne i stresujące bywają takie poszukiwania. Trudno bowiem zagospodarować obszerne lokum, zachowując przejrzystość estetyczną oraz harmonijny układ w pomieszczeniu – zwłaszcza wtedy, gdy poczujesz ochotę na subtelne zmiany. Personalizacja daje ci większą gwarancję, że Twoje wnętrze zostanie urządzone spójnie, gustownie oraz w zgodzie z najnowszymi trendami.

Twoje mieszkanie zasługuje na to, aby prezentować się nie tylko wyjątkowo i z klasą, ale przede wszystkim dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłeś. Postaw na unikatowe wnętrze – pomoże je zrealizować osobisty projektant, który kompleksowo zajmie się twoją wizją od A do Z.

Similar Posts