Porady

Program do projektowania kuchni – zaplanuj swoją wymarzoną kuchnię za darmo!

Program do projektowania kuchni – zaplanuj swoją wymarzoną kuchnię za darmo!

Nie jest nowością, że kuchnie zwykle robione są pod dokładny wymiar i na zamówienie, co wiąże się z nawiązaniem współpracy z projektantem. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług specjalisty, możesz stworzyć swoją wymarzoną kuchnię, korzystając z któregoś z dostępnych programów w internecie! 

Popularne darmowe programy do projektowania kuchni

Programów do wirtualnej aranżacji wnętrz jest mnóstwo. Wiele z nich jest również zupełnie darmowe! Musisz jednak liczyć się z tym, że darmowe programy często mają mniej funkcji i wgranych obiektów niż płatne wersje. Do popularnych programów tego typu należą: 

– KitchenDraw, który powstał specjalnie z myślą o kuchniach i łazienkach. 

Dzięki niemu zaplanujesz kuchnię, obliczysz koszta i zaprojektujesz wygląd z meblami kuchennymi na wymiar, co jest w urządzaniu kuchni najistotniejsze!

– Kdmax to doskonały symulator do projektowania wyłącznie pomieszczeń kuchennych. Ciekawą funkcją jest zdolność programu do wyszukiwania nieprawidłowości między rozmieszczeniem mebli, co pozwala na uniknięcie wielu błędów w realnym projekcie! 

Najlepsze darmowe programy do projektowania kuchni

Swoje programy do projektowania wnętrz oferują również znane firmy meblowe, takie jak Ikea czy Leroy Merlin. Korzystając z programów tak znanych producentów, nie musicie się obawiać, że ściągniecie na swój komputer jakiś wadliwy program. Wybór programów tego typu jest naprawdę ogromny, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone możliwości, zwłaszcza jeśli nie jest się znawcą. Planer udostępniony przez Leroy Merlin jest dostępny online, więc nie musisz nic ściągać na swój komputer, a projektować możesz nawet przy użyciu telefonu. Jednym z ograniczeń programów udostępnionych przez znane marki jest to, że do projektowania możesz wykorzystać jedynie meble tych firm. 

Jak działają programy do projektowania kuchni

Działanie programów do projektowania jest stosunkowo proste i zwykle objaśnione szczegółową instrukcją. Dostępne są planery online lub do pobrania na swój komputer. To najczęściej planery 2D lub 3D, które pozwalają na dobór odpowiednich mebli i elementów wystroju, co pozwoli zobaczyć, czy nasz autorski projekt w rzeczywistości prezentuje się tak dobrze, jak sądziliśmy. Dodatkowo programy pozwalają na dokonanie podstawowych obliczeń i zarysowania kosztów. Do systemu wprowadzasz wymiary faktyczne pomieszczenia, które chcesz urządzić i na tej podstawie dobierasz elementy. Wizualizacja jest więc bardzo zbliżona do stanu realnego, co z pewnością wystarczy do stworzenia ogólnego zarysu oraz wykonania potrzebnych obliczeń. 

Similar Posts