Dom i Ogród

Trzy rodzaje płytek podłogowych, od których nie można oderwać wzroku

Trzy rodzaje płytek podłogowych, od których nie można oderwać wzroku

Zdecydowana większość osób urządzających nowe mieszkanie uważa podłogę jedynie za dopełnienie aranżacji. Nie ma w tym oczywiście nic złego, jednak świetnym sposobem na zapewnienie wnętrzom oryginalności może być właśnie podłoga. Najciekawszą opcją bez dwóch zdań są płytki, których projekty oferują znacznie większą różnorodność niż np. panele. Na jakie płytki warto zatem zwrócić uwagę?

Płytki imitujące drewno

Na pierwszy rzut oka goście na pewno pomyślą, że łazienka lub salon zostały wyłożone klasycznymi panelami. Mogą jednak przeżyć niemały szok, gdy po zrobieniu kilku kroków odkryją, że piękne drewno to w rzeczywistości płytki podłogowe. Wielu producentów ma w swojej ofercie imitacje, które naprawdę do złudzenia przypominają naturalny surowiec. Często uwzględnione są nawet sęki, a same kafelki mają prostokątny, podłużny kształt. Dostępne warianty możesz sprawdzić pod adresem: https://domus-sklep.pl/7-plytki-podlogowe.

Płytki imitujące drewno to świetne rozwiązanie dla osób, które marzą o przytulnej łazience w skandynawskim stylu. W przeciwieństwie do ceramicznych kafelek tradycyjny surowiec nie poradziłby sobie z panującą w pomieszczeniu wilgocią. Na płytki warto również zdecydować się w przypadku bardzo ciepłych mieszkań, w których panele nie mogłyby zapewnić przyjemnego uczucia chłodu pod stopami.

Płytki z intrygującymi wzorami

Goście mogą mieć jeszcze większy problem z oderwaniem wzroku od podłogi, jeśli właściciele mieszkania postawią na niebanalny wzór. Ogromne wrażenie z całą pewnością zrobią na nich płytki inspirowane egzotycznymi ornamentami, których szeroki wybór można znaleźć w ofercie sklepu Domus. Wprowadzenie do pomieszczenia misternych, marokańskich wzorów przywoła wakacyjne wspomnienia i z miejsca rozgrzeje domowników.

Bardzo ciekawą propozycją są także płytki z motywem roślin, które wyglądają niczym szkic narysowany na papierze. Takie kafelki będą wyglądać zjawiskowo zwłaszcza we wnętrzach w stylu rustykalnym lub retro. Fani awangardy powinni natomiast skierować swój wzrok w kierunku modeli nawiązujących do lastryko. Kolorowe plamki na płytkach mogą pobudzić kreatywność nie tylko u osób z artystyczną duszą.

Płytki w niebanalnym kolorze

Minimalizm nie musi być nudny, czego najlepszym dowodem jest jednokolorowa podłoga z płytkami w nietypowym odcieniu. Elegancję na pewno zapewni kolekcja Stromboli ze sklepu Domus –  hiszpańskie wyroby są dostępne m.in. w intrygującym kolorze butelkowej zieleni. We wnętrzach industrialnych świetnie sprawdzą się natomiast płytki w modnych odcieniach szarości, które idealnie pasują do surowego charakteru tego stylu.

Niesamowite wrażenie robią także kompozycje z białych i czarnych płytek, z których można ułożyć szachownicę. W przypadku nowoczesnych wnętrz można również zdecydować się na podłogę wyłożoną tylko czarnymi lub białymi kafelkami. Pełnym energii osobom może natomiast przypaść do gustu klasyczna czerwień w wyrazistym odcieniu. Warto pamiętać, że monochromatyczne płytki pozwalają często na więcej szaleństwa w doborze mebli i dodatków.

Similar Posts