Dom i Ogród

Łóżko do małego pokoju nastolatka – poznaj najpopularniejsze opcje

Łóżko do małego pokoju nastolatka – poznaj najpopularniejsze opcje

Znalezienie idealnego łóżka dla dorastającego dziecka to niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie należy do największych. W sklepach meblowych nie brakuje jednak rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o mniejszych pokojach nastolatków. Sprawdź, jakie łóżka nie zagracą pomieszczenia i jednocześnie zapewnią dziecku dobre warunki do snu i wypoczynku.

Minimalistyczne łóżko jednoosobowe

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest oczywiście łóżko jednoosobowe, które nie wymaga tak dużo miejsca jak wersja dwuosobowa. Popularne jedynki bez problemu zmieszczą się nawet w przypadku pokoju o naprawdę niewielkim metrażu. Na stronie https://meblem4.pl/ można znaleźć szeroki wybór pojedynczych łóżek młodzieżowych, których większość jest wyposażona w praktyczne szuflady na pościel lub inne przedmioty.

Świetnym pomysłem może być również zakup łóżka z wysuwaną częścią, na której może spać druga osoba. Taki model na pewno sprawdzi się w przypadku nastolatków, którzy chcieliby od czasu do czasu zaprosić na noc najlepszego przyjaciela lub przyjaciółkę. Co ciekawe, w przypadku łóżka wysuwanego nadal mogą być obecne pojemne szuflady na pościel. Praktycznym rozwiązaniem są także łóżka na antresoli, pod którymi można ustawić np. szafę.

Praktyczna sofa rozkładana

Dorastająca młodzież zazwyczaj prowadzi dość bujne życie towarzyskie i lubi zapraszać do domu znajomych. W małym pokoju nie ma jednak raczej miejsca na wstawienie zarówno łóżka, jak i sofy. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę może okazać się rozkładana kanapa dwuosobowa, która wieczorem może pełnić funkcję łóżka, a w ciągu dnia służyć jako klasyczna sofa. W modelach ze sklepu MebleM4.pl dostępne są nawet modele z przestrzenią na pościel.

Do naprawdę niewielkich pomieszczeń można natomiast kupić rozkładany fotel jednoosobowy, który pomimo skromnych rozmiarów również jest wyposażony w pojemnik na pościel. Taki mebel sprawdzi się nawet w pokoju, w którym stoi już łóżko jednoosobowe. Fotel nie zajmuje dużo miejsca i przyda w przypadku pojawienia się gości. Na co dzień zapewni natomiast wypoczynek w komfortowych warunkach.

Kultowy półkotapczan

Choć ten mebel nieco stracił na popularności, głównie ze względu na pojawianie się większych mieszkań, to jednak nie zniknął zupełnie ze sklepów. Półkotapczan może być naprawdę kultowym dodatkiem do pokoju nastolatka, a na dodatek rozwiąże problem z bałaganem na łóżku w postaci niezłożonej ładnie pościeli. W ten sposób można również zmieścić w pokoju praktyczną sofę lub zostawić wolną przestrzeń np. do ćwiczeń.

Sklep MebleM4.pl oferuje półkotapczany w wersji poziomej z łóżkiem jednoosobowym i w wersji pionowej z łóżkiem dwuosobowym. Podwójny materac może przydać się zwłaszcza w przypadku nastolatków, którzy lubią mieć nieco więcej miejsca podczas snu. Jest to także najłatwiejszy sposób na umożliwienie dziecku przenocowania znajomych. Jednoosobowy tapczan ma natomiast nadstawkę z przydatnymi półkami.

Similar Posts