Porady

W jakiej cenie można kupić dobry materac?

Nie zawsze jest tak, że im droższy materac tym lepszy, chociaż z pewnością jest to większy wydatek, a na wyborze materaca do spania nie warto oszczędzać – nie robisz tego przecież codziennie tylko co minimum kilka czy nawet kilkanaście lat. Poza tym dobry materac to komfort i dbanie o własne zdrowie. Jakie są ceny?

Ile kosztuje materac do spania?

Podczas wyboru materaca jest podobnie, jednak przedstawimy kilka propozycji w budżecie do 1000 zł, 2000 zł, 3000 zł, 4000 zł i powyżej 5000 zł, gdzie można już spodziewać się naprawdę luksusowego materaca. Podane ceny dotyczą wyboru materaca o wymiarach 140×200 cm. Najlepiej jest znaleźć dobry sklep, gdzie można na żywo zobaczyć, dotknąć i przetestować dany materac. Rzeszów to miasto, które oferuje wiele sklepów z wyposażeniem do sypialni, ale największy wybór i równocześnie profesjonalną obsługę oferuje salon sypialniany Expert Snu.

Materace do 1000 zł

Wbrew pozorom nawet do 1000 zł można znaleźć całkiem niezłe materace. Expert Snu w Rzeszowie to dobry salon sypialniany, który oferuje solidne materace polskiej produkcji.

Estrella

Estrella od M&K Foam Koło to materac sprężynowy ze sprężynami typu woreczkowego i obłożony obustronnie warstwą pianki T35 o zwiększonej elastyczności. Jest to popularny materac budżetowy o średniej twardości. Za dobre wykonanie odpowiada jeden z najbardziej znanych polskich producentów materacy.

Palmea

Materac Palmea M&K Foam Koło to budżetowa propozycja dla kogoś lubiącego twarde materace. Konstrukcję materaca stanowią sprężyny woreczkowe, pianka T25 o zwiększonej elastyczności w podstawie oraz 0,5 cm płyta kokosowa na górze, która odpowiada za twardość podłoża, stabilizację podczas snu i dobrą wentylację.

Amsterdam 1000

Lubisz twardsze materace, jednak w klasycznej i komfortowej wersji? Sprawdź model Amsterdam 1000. Jest to materac wyposażony w zaawansowane sprężyny typu kieszonkowego Multipocket 1000S. Ogromna ilość drobnych sprężyn świetnie dba o punktowe podparcie ciała i kręgosłupa. Materac w twardszej wersji, dobry zwłaszcza dla nieco cięższych osób.

Aruba H2

Aruba to średnio miękki i bardzo elastyczny materac, nadaje się też do używania na stelażach regulowanych. Jak to wygląda w praktyce? Najlepiej przyjść do salonu i na żywo przetestować taki materac. W Rzeszowie w salonie Expert Snu można zobaczyć, jak działa stelaż elastyczny i jak wygodną pozycję można w ten sposób ustawić.

Materace do 2000 zł

W kwocie za ok. 2000 zł można już kupić naprawdę całkiem niezłe materace, sprawdź nasze propozycje.

Bahrain H3

Bahrain to pierwszy w naszym zestawieniu materac termoelastyczny. Jest to materac zrobiony z dwóch rodzajów pianek – wierzchnia warstwa to pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciepła niczym forma i przyjemnie otula ciało. Podstawę materaca stanowi z kolei pianka Kaltschaum o twardości H3, co sprawia, że jest to twardszy materac piankowy.

Estrella Lux

Estrella to popularna kolekcja materacy sprężynowych, gdzie w wersji Lux wierzchnią warstwę stanowi komfortowy lateks mineralny. Jest to wysoce antyalergiczny i super higieniczny surowiec. Dobry wybór dla osób, dla których ważna jest czystość w sypialni, bo lateks świetnie odprowadza nadmiar wilgoci.

Medivis Limited H2

Materac piankowy o średniej twardości, zrobiony z pianki termoelastycznej oraz pianki Kaltschaum o twardości H2. Dobry wybór dla osób lubiących elastyczne podłoże i do stelaży regulowanych.

PIANO GUENO

Piano to pierwszy w tym zestawieniu materac produkcji GUENO Sleep. Jest to producent wysokiej jakości materacy dla całej rodziny, który oferuje nowoczesne i trwałe materace. Piano ma ciętą laserowo strukturę i jest zbudowany z oddychającego materiału — pianki GUENO Elastik.

Ibiza H2

Szukasz materaca zrobionego w całości z elastycznego i higienicznego lateksu? Lubisz materace o średniej miękkości, które bardzo dobrze dopasowują się do ciała? Wybierz Ibiza H2.

Venus Multi Pocket

Venus to jeden z najczęściej kupowanych materacy sprężynowych. Jest solidny i zapewnia dobre, punktowe podparcie kręgosłupa, wyróżnia się też dobrą trwałością i gwarantuje wysoki komfort snu.

Materace do 3000 zł

W budżecie do ok. 3000 zł warto także rozważyć materac sprężynowo-pianowy GUENO Penlo, materac termoelastyczny GUENO Flemino, a jeśli szukasz bardzo twardego materaca polecamy GUENO Strong. Spoza materacy piankowych warto rozważyć Venus Multipocket w wersji X5 oraz GUENO Mareno.

Materace do 4000 zł

Materace dostępne za ok 4000 zł to już naprawdę solidne i zaawansowane modele. Polecamy dobry materac spreżynowy GUENO Largo, materac piankowy Vital Plus oraz Medivis Lux.

Materace do 5000 zł

Jaki materac wybrać w budżecie do 5000 zł? Venus Talalay Embrace z innowacyjnym lateksem dopasowującym się do ciała, LXI Natural H2 czy Czar Nocy X5 to propozycje naprawdę dobrych polskich materacy z wysokiej półki.

Materace powyżej 5000 zł

Materac powyżej 5000 zł? Polecamy Sueno Natural albo Sueno Vital H2. W tym budżecie świetny jest też materac produkcji GUENO model Senpro albo Embro. Warto też sprawdzić model Medivis Talalay Embrace. Jak widać wybór materacy jest ogromny, wiele z tych modeli można przetestować na żywo podczas wizyty w salonie sypialnianym Expert Snu, gdzie oprócz dużego wyboru czekają także profesjonalni doradcy od snu, którzy pomogą dopasować materac, wybrać rozmiar, pokrowiec czy określić odpowiednią twardość materaca.

Similar Posts