Dom i Ogród Porady

Wille i rezydencje – gotowe projekty domów dla wszystkich szukających odrobiny luksusu

Wille i rezydencje – gotowe projekty domów dla wszystkich szukających odrobiny luksusu

Wielu z nas marzy o mieszkaniu w prawdziwej willi godnej największych hollywoodzkich gwiazd. Ogromna przestrzeń użytkowa, luksusowe wykonanie, mnóstwo przestronnych pomieszczeń i poczucie luksusu, które bije z każdego kąta – to wszystko jest dziś na wyciągnięcie ręki dzięki gotowym projektom domów luksusowych. Wille i rezydencje to popularne wybory wśród klientów wielu pracowni architektonicznych. W niniejszym artykule przedstawiamy wady i zalety willi i rezydencji. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Reprezentacyjny charakter

Wille i rezydencje to domy o szczególnie reprezentatywnym charakterze. Sam ich wygląd zewnętrzny – nierzadko urozmaicony różnego rodzaju kolumnadą, wieżyczkami i arkadami – potrafi budzić podziw i zazdrość. Dla jednych taki przepych to szczyt bezguścia, inni w projektach willi, projektach rezydencji dostrzegają prawdziwe piękno. Wszystko zależy zarówno od naszego gustu, jak i kontekstu – willa z kolumnami i fontanną na podjeździe może wyglądać kiczowato, gdy znajdzie się na osiedlu skromnych, jednorodzinnych domków. Gdy natomiast zostanie wzniesiona w ekskluzywnej dzielnicy i „wtopi się w tło” wielu jej podobnych budynków, to nie będzie powodów do obaw. Willa lub rezydencja może więc mieć dwa oblicza – w dużej mierze to od nas zależy, czy wybierzemy to uniwersalne.

Przestronne wnętrza

Gotowe projekty domów o charakterze willowym i rezydencyjnym to duże budynki. Ich powierzchnia użytkowa może zamykać się nawet w ponad 214 metrach kwadratowych. Projekty willi i projekty rezydencji często przybierają fantazyjne kształty, łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzięki uwzględnieniu w nich elementów takich jak wieżyczka z dachem dwuspadowym otrzymujemy awangardowy projekt, a także dodatkową klatkę schodową i dodatkowy pokój („pokój w wieży dla prawdziwych księżniczek”). Przestronne wnętrza willowych domów to coś, co najbardziej – poza wyglądem zewnętrznym – kusi klientów pracowni architektonicznych. Pamiętajmy jednak, że salon, w którym moglibyśmy zagrać w tenisa, to również większa powierzchnia do… sprzątania.

Odrobina luksusu – za jaką cenę?

Jak pokazują powyższe akapity – gotowe projekty domów o charakterze willowym i rezydencyjnym mają tyle samo wad, co i zalet. Jednocześnie są to projekty, które cieszą się dużą popularnością i znajdują uznanie w oczach wielu klientów pracowni architektonicznych. Pamiętajmy, że tego typu projekty są wymagające w utrzymaniu, a odrobina luksusu, o której marzymy, może nas dużo kosztować – nie tylko pieniędzy, ale również pracy, by utrzymać tak duży dom w odpowiednim stanie.

Similar Posts