Dom i Ogród

Co lepsze – meble na wymiar czy zakup w sklepie meblowym?

Co lepsze - meble na wymiar czy zakup w sklepie meblowym?

Przy okazji generalnego remontu kuchni lub wyposażania jej w meble zawsze zastanawiamy się, jakie meble będą najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy połączyć wygodę użytkowania i funkcjonalność z dobrą ceną. Wybór pomiędzy gotową kuchnią zakupioną w sklepie meblowym a meblami zamówionymi na wymiar jest bardzo ciężki, głównie z tego względu, że oba rozwiązania posiadają swoje uzasadnione zalety jak i wady. Poniżej zaprezentowane zostały wszystkie zalety i wady obu rozwiązać.

Gotowe meble ze sklepu meblowego 

Sklepy meblowe Olsztyn, Warszawa czy Kraków oferują swoim klientom wiele rodzajów mebli kuchennych, które z powodzeniem nadadzą się do każdego rodzaju kuchni, która jest ułożona na standardowym planie prostokąta. Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna, z powodzeniem możemy wykorzystać jeden z gotowych projektów przedstawionych przez sklepy meblowe. Gotowy zestaw mebli na pewno zachwyci nas swoją funkcjonalnością głównie z tego względu, że jest on zaprojektowany przez specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób projektować meble kuchenne. Jakie inne zalety gotowych kuchni możemy wymienić? Po pierwsze cena. Jak powszechnie wiadomo, meble kuchenne to droga inwestycja. Jednak gotowe zestawy są z reguły znacznie tańsze niż zamówienie mebli na wymiar. Druga, można stwierdzić że najważniejsza dla wielu osób kwestia to czas oczekiwania. W przypadku zakupu mebli w sklepie meblowym na dostawę i montaż będziemy czekać maksymalnie tydzień. Jak ta sama sytuacja klaruje się w przypadku mebli na zamówienie? Czas oczekiwania to często ponad 4 tygodnie. 

Meble na wymiar

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie dla osób, których kuchnia jest ustawiona w bardzo niestandardowy sposób. Dodatkowo jeśli nasza kuchnia jest bardzo małym pomieszczeniem, a nam zależy na każdym centymetrze, powinniśmy skupić się na meblach na wymiar. Dzięki takiej usłudze meble będą skrojone wprost na nasze urządzenie i nie będziemy musieli dostosowywać gotowych już rozwiązań do naszej niestandardowej kuchni. O czym należy jednak pamiętać? Na pewno o większym koszcie takiej inwestycji, a także długim czasie oczekiwania. 

Similar Posts