Dom i Ogród

Kuchnia w stylu rustykalnym na 3 sposoby

Kuchnia w stylu rustykalnym na 3 sposoby

Rustykalny styl, czyli nowoczesne i efektowne nawiązania do stylu wiejskiego sprzed ponad 100 lat, to bardzo popularne rozwiązanie we wnętrzach. Dzięki swojej popularności, sprawdza się doskonale zarówno na domowym tarasie, w salonie oraz w domowej kuchni. Na to ostatnie pomieszczenie chcemy zwrócić uwagę w niniejszym artykule i pokazać, w jaki sposób można zaaranżować kuchnię rustykalną w swoim domowym zaciszu. Obecnie nie trzeba już wyjeżdżać na głęboką prowincję, by poczuć wyjątkowość drewnianych mebli i klimat, który uspokaja i pomaga się zregenerować. Możemy to mieć na wyciągnięcie ręki – na przykład w kuchni.

Styl rustykalny to nowoczesna adaptacja stylu wiejskiego, który apogeum swojej popularności osiągnął pod koniec XIX i na początku XX wieku. To wtedy zafascynowani ludowością projektanci, zaczęli przenosić wiejskie trendy do domów i mieszkań ludzi z miast. Od tego czasu styl bardzo ewoluował i obecnie to jednocześnie proste i bardzo praktyczne meble oraz styl, który nie tylko pozwala na praktyczne wykorzystywanie, ale również jest przy tym bardzo estetyczny. 

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym gospodarstwie domowym, dlatego warto urządzić ją ze smakiem i z myślą o zachowaniu głównych funkcjonalności. Oczywiście, nie można przy tym zapomnieć o jej podstawowym wyposażeniu. W stylu rustykalnym płynnie mieszają się akcenty drewniane oraz kamienne, co świetnie sprawdzi się w kuchni, najlepiej domowej. W przypadku długich kuchni, można postawić na drewniane meble i solidne wykończenia, które zastąpią klasyczne meble kuchenne. Z drugiej strony dla odmiany, można zaprojektować kamienny piec lub kamienną ladę, która będzie służyła za stolik. Do tego rustykalne krzesła do kuchni i osiągniemy piorunujący efekt. 

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, to warto w kuchni postawić na otwartość. W ten sposób wpuścimy do niej więcej światła i nie będzie przytłaczająca w codziennym użytkowaniu. Tu można postawić na drewniane szafki stojące oraz wiszące przy ścianach oraz stół, który pełnił będzie funkcję jadalnianej wyspy. Do tego odpowiednie krzesła i będzie to bardzo nowoczesna kuchnia w stylu rustykalnym, czyli połączenie idealne. 

Na co jeszcze warto postawić w kuchni?

Prawdziwi miłośnicy wsi mogą w swoich projektach pójść jeszcze dalej. Wówczas warto zadbać o tradycyjną kamienną kuchnię lub nowoczesny sprzęt obudować w ten sposób, aby ją imitował. Dodatkowe zdobienia z kafli, na których przedstawiono kwiaty lub regionalne motywy, pozwolą przenieść nam się myślami do domów naszych przodków. Do tego drewniany stół i pięknie rzeźbione drewniane krzesła, na przykład w kolorze białym, i styl rustykalny w naszej kuchni będzie rozkwitał. 

Oczywiście to tylko trzy sposoby aranżacji kuchni w stylu rustykalnym – tak naprawdę ograniczać nas będzie tylko wyobraźnia. Prawdziwi miłośnicy wiejskiego stylu, aranżując przestrzeń w stylu rustykalnym, będą się realizowali oraz może ponieść ich fantazja. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele mebli oraz materiałów, które pochodzą z wiejskich domów lub są ich idealnym odzwierciedleniem, co zdecydowanie ułatwi nam zadanie. 

Similar Posts