Porady

Jakie akcesoria przydają się podczas prania, suszenia i przechowywania odzieży?

Jakie akcesoria przydają się podczas prania, suszenia i przechowywania odzieży?

Nawet najlepsza gatunkowo odzież powoli traci swój efektowny wygląd, jeśli nie przykładamy się do właściwego jej prania, suszenia i przechowywania. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się akcesoria pomocnicze do odzieży. Pozwalają one, nie tylko na utrzymanie garderoby w dobrym stanie, ale sprawiają także, że domowe obowiązki stają się mniej uciążliwe, a nawet przyjemne. Które gadżety są szczególnie warte polecenia?

Akcesoria pomocne podczas prania odzieży

Chcąc zapewnić efektowny wygląd odzieży po praniu, warto stosować się do zaleceń producentów ubrań, które umieszczone są na metce każdej, koszulki, spodni czy kurtki. Chodzi przede wszystkim o to, aby zwracać uwagę na maksymalną temperaturę wody i dobór odpowiednich detergentów. Każdy z nas posiada w swojej szafie elementy odzieży, które są delikatniejsze od pozostałych. Mowa tu o bieliźnie, rajstopach i ubraniach z delikatnych tkanin. Wrzucenie ich do pralki z inną odzieżą może grozić ich uszkodzeniem.

Dlatego coraz bardziej popularne stały się woreczki do prania. W sklepie York, występują one pod postacią pojemnych ażurowych siatek wykonanych z trwałego poliestru. Do wyboru są worki o różnych rozmiarach, w tym: 40×50 cm i 30×40 cm. Woreczki na pranie to idealny sposób na bezpieczne pranie biustonosza i majtek, a także swetrów albo butów.

Akcesoria pomocne podczas suszenia odzieży

Na stan pranej odzieży duży wpływ ma także sposób jej suszenia. Każdy element garderoby powinien być dokładnie rozłożony i przypięty do suszarki lub sznurka. Aby zapewnić sobie komfortowe wieszanie ciuchów w celu ich wysuszenia, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów.

Z całą pewnością warte polecenia są kosze na pranie. Umożliwiają one wygodne wyciągnięcie zawartości pralki i przeniesienie do miejsca suszenia, a także segregację wypranych rzeczy. Kosze wykonane z tworzywa sztucznego są łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeśli lubimy suszyć ubrania na świeżym powietrzu, to może warto powiesić kilka sznurków w ogrodzie lub na balkonie. To idealne miejsca do suszenia grubszej odzieży, pościeli lub koców. Linki na pranie powinny być przede wszystkim mocne. Warto zakupić także pojemne worki na klamerki, które zagwarantują, że spinacze będą zawsze pod ręką. Trudno wyobrazić sobie suszenia odzieży bez klamerek. W opcji są spinacze plastikowe lub drewniane.

Akcesoria pomocne w przechowywaniu odzieży

Wyprana i wysuszona odzież powinna zostać wyprasowana i zawieszona lub poukładana w odpowiednich miejscach w garderobie bądź szafie. Podczas prasowania ubrań, warto korzystać z rolek do ubrań. Te proste w stosowaniu akcesoria umożliwiają pozbycie się z odzieży różnego rodzaju pozostałości po praniu i suszeniu. Są nieocenione szczególnie w przypadku ciemnych ubrań.

Prawidłowe przechowywanie odzieży zagwarantują natomiast wieszaczki na ubrania. W sprzedaży znaleźć można różne ich warianty, w tym:

  • wieszaki plastikowe,
  • wieszaki drewniane,
  • wieszaki obrotowe.

Co ciekawe, kupić można zarówno wieszaki na odzież ludzi dorosłych, jak i dzieci. Dzięki tym akcesoriom wyprasowane koszule, spodnie i sukienki przez długi czas wyglądają efektownie i są gotowe do założenia. Wieszaki obrotowe są wygodne w użytkowaniu i dają możliwość wieszania ubrań pod każdym kątem. Do wyboru są różne kolory wieszaków. Bez problemu zakupimy egzemplarze w stonowanych, jak i intensywnych kolorach.

Similar Posts