Dom i Ogród

Mała garderoba, czyli wszystko o dużych szafach

Mała garderoba, czyli wszystko o dużych szafach

Duże szafy cieszą się w Polsce popularnością już od dłuższego czasu. Pojemne i praktyczne są w stanie wpasować się do każdego wnętrza. Szeroki wybór szaf może utrudnić nieco wybór tej najlepszej dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając dużą szafę do swojego domu!

Na co zwracać uwagę przy wyborze dużej szafy?

Duża szafa jest na pewno praktyczna, ale trzeba umieć wpasować ją do urządzanego wnętrza. Szafa przede wszystkim nie może być głównym elementem pomieszczenia. W sypialni zajmuje zwykle całą ścianę i dobrze komponuje się w połączeniu z łóżkiem, które równoważy jej rozmiary.

Duża szafa, nazywana często garderobą, zyskała to określenie dzięki znakomitemu rozplanowaniu wnętrza. Miejsce na wieszaki, buty, pościel, bieliznę i biżuterię. Szafa zdolna pomieścić wszystko, co znalazłoby się w garderobie! Nowoczesne szafy naprawdę potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością i estetyką.

W pokoju dziennym szafa na całą ścianę nie będzie komponowała się równie dobrze. Zbyt duża może zdominować pomieszczenie i utrudnić jego aranżację. W salonie zdecydowanie lepiej prezentują się szafy, które nie sięgają samego sufitu. W tym wypadku wyjątkowo warto zastąpić dużą szafę mniejszą, ale z dobrze zaplanowanym, pojemnym wnętrzem. Wiele osób decyduje się na komody, które można uzupełnić lub zastąpić szafą narożną.

Jak zaaranżować szafę w sypialni i przedpokoju?

Wybór szafy do przedpokoju jest o wiele łatwiejszy od wkomponowania szafy do sypialni. Duża szafa w korytarzu niemal zawsze wygląda jak szyta na miarę i doskonale się prezentuje. Jedyne, czego potrzebujemy, by mieć szafę dużą w przedpokoju, to miejsce. Z wielu powodów jest to rozwiązanie niezastąpione, pozwalające uporządkować wszystkie rzeczy, od ubrań po sprzęty gospodarstwa domowego, czy ozdoby świąteczne.

Zarówno w przedpokoju, jak i sypialni świetnie będzie wyglądać duża szafa z lustrem. Warto ją dodatkowo podświetlić światełkami LED, by dodać całości nowoczesnego wykończenia. I o ile w korytarzu szafa będzie raczej jedynym meblem, o tyle w sypialni elementów wystroju jest znacznie więcej. Z tego względu do sypialni ciemne kolory szaf są wybierane rzadziej, by nie przytłoczyć pomieszczenia. Jasne drewno i biel: to najmodniejsze kolory. Szafy z takimi frontami świetnie wpasują się we wnętrza o jasnych lub ciemnych ścianach.

Ile kosztuje duża szafa?

Duże szafy są czasami sporo droższe od mniejszych, wolnostojących. Ich cena zależy od fasonu, użytych materiałów i udogodnień. Nie jest zaskakujące, że szafy z wmontowanym lustrem na drzwiach kosztują więcej. Przeciętnie za dużą szafę zapłacimy około 1000 zł. Cena będzie rosła, jeśli zdecydujemy się na oryginalniejszy fason i wyższą jakość.

Warto wziąć pod uwagę, że duża szafa to inwestycja. Klasyczny fason pozwoli na dopasowanie szafy do rozmaitych stylów. Dzięki temu jeden mebel może przetrwać kilka remontów. Im lepsza jakość, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się nienagannym wyglądem i funkcjonowaniem szafy. Nie szukajmy zatem najtańszych ofert, a wybierzmy tę najlepszą, bo chodzi przecież o naszą wygodę.

Similar Posts