Porady

Meble kuchenne na wymiar – czy to się opłaca?

Meble kuchenne na wymiar – czy to się opłaca?

Urządzanie kuchni, podobnie jak łazienki, sprawia niemałe kłopoty, ponieważ każdy element wyposażenia musi być dokładnie wymierzony, by całość była estetyczna i funkcjonalna. 

Kuchnia na wymiar, dlaczego to dobre rozwiązanie?

Rozkład każdego mieszkania jest inny i trudno znaleźć uniwersalną kuchnię, która będzie pasowała idealnie do każdego rodzaju pomieszczenia. Decydując się na kuchnię na wymiar można: 

– Samodzielnie wybrać każdy szczegół mebli i zaprojektować wygląd kuchni od początku do końca.

– Uniknąć kłopotów z późniejszym dopasowywaniem do wnętrza kuchenki, zmywarki i innych sprzętów.

– Maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, co jest dobre zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

– Kuchnia na wymiar nie tylko lepiej wygląda, ale ze względu na dobre wykonanie jest także bardziej wytrzymała. 

Meble kuchenne na wymiar ceny

Koszt wykonania kuchni na wymiar może zniechęcać do tego typu rozwiązania. Nawet najtańsze meble na wymiar będą znacznie droższe niż gotowy zestaw mebli od producenta. Różnica ta może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Przeciętny 

koszt robocizny wynosi 1500 zł, a doliczyć należy również materiały. Im trudniej wykonać dany projekt, tym cena za wykonanie oczywiście będzie wyższa. Jeśli chodzi o same materiały, to najtańsze meble można dostać już za około 1000-1500 zł/m b. W granicy do 2000 zł zwykle mieszczą się meble z laminatu lub popularnej płyty MDF. Najdroższe będą oczywiście meble drewniane, które mogą kosztować nawet ponad 3000 zł/m b. 

Najlepsze meble kuchenne na wymiar

Ostateczny wygląd kuchni zapewnia perfekcyjne wykonanie, jednak o trwałości i walorach estetycznych skończonej kuchni decyduje również jakość materiałów. Jak sprawdzają się popularne materiały do robienia mebli kuchennych? 

– Drewno to zdecydowanie najpiękniejsze i najbardziej eleganckie rozwiązanie dla każdej kuchni. Drewniane meble kuchenne będą jednak najdroższe z dostępnych na rynku. – Najtańszym rozwiązaniem będzie laminat. Materiał dostępny jest w różnej 

jakości. Kluczowe jest wykończenie frontów, które powinny być wytrzymałe i odporne na zarysowania. – Materiałem wytrzymałym i w dobrej cenie jest płyta MDF, którą produkuje się 

z włókien drewnianych połączonych żywicą. To trwałe rozwiązanie, ale jego cena i wytrzymałość zależy od wierzchniej warstwy. Meble na wymiar możesz wykonać również samodzielnie. Popularna Ikea posiada zestawy mebli modułowych, gdzie można dobrać sobie bazę szafki, blat i kolor wykończenia. To rozwiązanie pośrednie, ale jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą zaoszczędzić na zatrudnianiu fachowca. 

Similar Posts