Dom i Ogród

Z lustrem, dwudrzwiowa, a może narożna? W poszukiwaniu szafy idealnej

Z lustrem, dwudrzwiowa, a może narożna? W poszukiwaniu szafy idealnej

Domy i mieszkania Polaków z każdym rokiem stają się coraz bardziej stylowe i designerskie. Nie oznacza to jednak, że w pięknie zaprojektowanym wnętrzu nie powinno znaleźć się miejsce na pojemną i funkcjonalną szafę. Poznaj najciekawsze rozwiązania w zakresie przechowywania garderoby swojej i domowników.

Szafa narożna do sypialni – optymalne wykorzystanie każdego kąta

Choć nie tak znowu popularna, szafa narożna to rozwiązanie idealne do zagospodarowania wolnego kąta w mieszkaniu. Ten nieoczywisty wybór może wybawić właścicieli mało ustawnych pomieszczeń ze sporych kłopotów aranżacyjnych. Decydując się na takie rozwiązanie, można zaoszczędzić przestrzeń przy ścianie naprzeciw łóżka, które przyda się jako miejsce, na przykład, do zawieszenia telewizora. Front utrzymany w kolorze naturalnego drewna, matowej czerni lub bieli wykończonej na wysoki połysk – każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników. Bogaty wybór szaf do sypialni i przedpokoju znajdziesz w sklepie Abra Meble.

Trzydrzwiowa szafa z lustrem – wybór dla dużych rodzin

Wielu właścicieli mieszkań coraz częściej decyduje się na ustawienie większej szafy w przedpokoju, aby nie zagracać sobie wnętrza pokoju dziennego czy sypialni meblami o dużych gabarytach. Jest w tym sporo racji. Nic więc dziwnego, że producenci mebli, dopasowując się do oczekiwań swoich klientów, udostępniają szeroki wybór szaf trzydrzwiowych. Aby uczynić je wizualnie lżejszymi, tego typu pojemne szafy często wyposaża się w:

  • lustro zajmujące całą powierzchnię frontu,
  • lustro w kształcie plastra miodu,
  • lustro w formie wstawki w linii horyzontalnej.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, choć pod względem czysto praktycznym idealne jest pierwsze z nich. Mając pełną taflę lustra przed sobą, można łatwo skorygować strój, fryzurę i makijaż przed wyjściem z domu. Ci, którzy nie potrzebują dodatkowego zwierciadła, bo mają je na przykład w pokoju, mogą zdecydować się na szafę z lustrem w kształcie plastra miodu.

Oktagonalne kształty stanowią w tym przypadku raczej ozdobę niż faktyczny element praktyczny mebla, choć trudno nie docenić ich uroku. Podobnie zresztą jak szafom wyposażonym w lustro w formie wstawki w pozycji horyzontalnej. Choć tafla nie pozwala na obejrzenie całej sylwetki, może sprawdzić się do szybkiego poprawienia fryzury lub makijażu tuż przed porannym wyjściem z domu. Lustro dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń przedpokoju i go rozjaśnia, zwiększając w ten sposób walory wizualne pomieszczenia. 

Similar Posts